Про проект

«Партисипативна демократія, як основа належного управління в нових громадах». Проект впроваджується за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта

«Тільки в діалозі влади і громади досягаються компромісні рішення. Проект «Партисипативна демократія, як основа належного управління в нових громадах» направлений допомогти малим містам у вивченні та систематизації, а також поширенню кращих практик партисипативного підходу.

Тематичні напрямки, за якими будемо працювати: бюджетний процес, адміністративні послуги і стратегічне планування» –  зазначила під час робочої наради виконавчий директор ВГО «Асоціація малих міст України» Катерина Проценко.

Мета проекту

Розширення культури партисипативного управління серед муніципалітетів малих міст України шляхом впровадження ефективних методів тиражування успішних практик і горизонтального співробітництва громад в сфері місцевої демократії.

  1. Ключові завдання проекту:

A. Створення повнотекстової Бази даних успішних практик «партисипативна демократія, як основа належного управління в нових громадах» і забезпечення онлайн доступу до її ресурсів муніципалітетів і регіональних ОМС.

B. Створення всеукраїнської мережі з обміну (в форматі рівний рівному), взаємодії і взаємній підтримці лідерів муніципалітетів громад в впровадженні методів місцевої демократії та партисипаціі в якості основного управлінського підходу для забезпечення публічними послугами своїх жителів.

C. Проведення інформаційної кампанії з популяризації серед громад значення і можливостей управління на основі успішних практик місцевої демократії, як умови сталого розвитку нових громад в Україні.

Очікувані результати проекту:

  1. Створена база даних успішних практик «Партисипативна демократія, як основа належного управління в нових громадах».
  2. Громади України вивчають і впроваджують успішні практики по парисипаціі і місцевій демократії, які доступні в базі даних Проекту «Партисипативна демократія, як основа належного управління в нових громадах».
  3. Сформовано реєстр громад, які готові поділитися своїми досягненнями в сфері партисипативного управління в різних секторах.
  4. Більше 500 представників громад з 24 областей візьмуть участь в роботі 6-ти регіональних семінарів по горизонтальному обміну дослідів у сфері партисипативного управління та місцевої демократії в форматі «рівний рівному». 
  5. Підготовлено збірник з 6 кейсів на тему про успішні історії в громадах, які застосовували механізми прямої демократії та партисипаціі. Кейси матимуть різну тематичну спрямованість (ефективне забезпечення адміністративних послуг, підвищення якості освіти в школах, активізація лідерів з числа молоді, успішна реалізація стратегій місцевого розвитку та інше).